Marec je mesiacom kníh a my sme si ho užili všetkými zmyslami!
ŠKD na našej škole sa na chvíľu zmenil aj na útulnú čitáreň, kde vôňa čaju a džúsu dopĺňala šuchot otáčaných stránok.
Žiaci si priniesli svoje najobľúbenejšie knižky a v pohodovej atmosfére nám čítali úryvky, ktoré ich najviac chytili za srdce.
Svoje dojmy z obľúbených kníh spracovávali do pracovných listov a hrdo predstúpili pred spolužiakov, aby im odporučili tie najlepšie tituly.
Nechýbali ani tvorivé aktivity v ktorých žiaci vyrábali vlastné knihy, kde sa stali autormi aj ilustrátormi; vytvárali originálne záložky, ktoré im budú pripomínať marcové dobrodružstvá; či poskladali "Nebo-Peklo" – ale netradičné! Namiesto klasických úloh v ňom ukryli zvedavé otázky o knihách.
V tomto mesiaci sme aj častejšie zavítali do knižnice. Medzi regálmi plnými príbehov sme sa ponorili do sveta rozprávok a vďaka zábavným aktivitám, ktoré si pani vychovávateľky pripravili, žiaci opäť zistili, že knižnica je miesto, kde sa človek nikdy nenudí.
"Knihy sú pre ľudí tým, čím sú pre vtákov krídla." – Sme radi, že krídla našich žiakov sú po tomto mesiaci opäť o niečo silnejšie.
Za kolektív ŠKD Mgr. Gabriela Hauer